۹۰۰میلیارد ریال وام توانمندسازی به مددجویان گلستان پرداخت می شودبه گزارش ایرنا امان الله حسین پور عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران در بندرترکمن اظهار کرد: ایجاد اشتغال برای مددجویان یکی از برنامه های اساسی کمیته امداد است و در این زمینه بتدریج مدد جویان زیرپوشش توانمند شده و از گردونه حمایت خارج می شوند.
وی گفت: در سال اقتصاد مقاومتی ،تولید واشتغال اعتبارات خوبی در حوزه ایجاد شغل به استان اختصاص یافته است.
به گفته وی؛ اعتبارات اشتغال شامل افزون بر ۶۰۰میلیاردریال وام قرض الحسنه بانکی و ۳۰۰میلیارد ریال هم از محل صندوق اشتغال نیازمندان است.
حسین پور اضافه کرد که در سال گذشته ۲ هزار شغل از سوی کمیته امداد برای مددجویان ایجاد شد که این رقم امسال افزایش دارد و به ۲۵۰۰زمینه اشتغال خواهد رسید.
وی همچنین از افزایش سطح پرداخت تسهیلات برای برخی از مشاغل خبر داد و گفت با توجه به افزایش هزینه های ایجاد شغل این راهبرد طراحی و در دست اقدام است.
به گفته وی؛ سال گذشته گلستان رتبه برتر در جذب اعتبارات بانکی اشتغال در سطح کشور را کسب کرد و بندرترکمن سومین شهرستان استان در این بخش بود.
وی همچنین اظهار کرد که در ۲ و نیم سال گذشته ۶ هزار مددجوی کمیته امداد از نظر مالی توانمند شده اند.
مدیرکل کمیته امداد گلستان یادآور شد که ۴۵ درصد از خانوارهای زیرپوشش توان کار دارند که پس از توانمندسازی از چتر حمایتی امداد خارج می شوند.
کمیته امداد گلستان افزون بر ۵۰ هزار خانوار نیازمند را زیرپوشش خدمات خود دارد.
بندرترکمن با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در غرب استان گلستان واقع است، بیشتر ساکنان این شهرستان هموطنان ترکمن هستند.
۷۳۳۳/۱۶۴۸
خبرنگار: علی قاسمعلی ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید