68 درصد از قربانیان حوادث رانندگی شهرهای خراسان شمالی پیاده ها هستندسرهنگ رحمان اسپیدکار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: متاسفانه امسال شمار حوادث رانندگی در شهرهای استان بیشتر در محورهای فرعی و کوچه پس کوچه ها رخ داده است.
وی تصریح کرد: امسال وقوع حادثه های رانندگی از خیابان های اصلی به خیابان های فرعی و کوچه ها کشیده شده است و شمار زیادی از این حادثه ها در این معابر رخ داده است.
وی با بیان اینکه علت بیشتر این حادثه ها بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین بوده است گفت: بیشتر عابران پیاده در معابر فرعی و یا کوچه ها دچار حادثه رانندگی شده اند و بیشتر این عابران پیاده حادثه دیده نیز افراد مسن و بالای 60 سال بوده اند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود درباره حوادث رانندگی برای راکبان موتورسیکلت در شهرهای استان گفت: در این مدت 32 درصد از قربانیان این حوادث راکبان موتورسیکلت بوده اند.
وی به افزایش 14 درصدی وقوع حادثه های رانندگی در شهرهای استان طی امسال اشاره کرد و افزود: امسال یک هزار و 167 فقره تصادف در شهرهای استان رخ داده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 14 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: در این مدت 24 نفر در حادثه های ترافیکی جان خود را از دست داده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال 50 درصد رشد دارد.
اسپیدکار اظهار کرد: در این مدت خودروهای سواری در 65 درصد از حادثه ها مقصر شناخته شده و راکبان موتورسیکلت نیز در وقوع 23 درصد از حادثه مقصر بوده اند.
وی خاطرنشان کرد: عدم رعایت حق تقدم علت وقوع 46 درصد از حادثه های ترافیکی شناخته شده و عدم توجه به جلو و عدم رعایت فاصله طولی نیز در 18 درصد از تصادفات موثر بوده است.
به گفته وی امسال 18 هزار و 211 برگ اخطار برای متخلفان صادر شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال هفت درصد افزایش دارد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از 270 دستگاه خودرو و 988 دستگاه موتور سیکلت به پارکینگ منتقل شده است.

* سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید