۴۲۱واحد مسکونی زلزله زدگان خراسان شمالی به بهره برداری رسیدحسین عظیمی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از این تعداد واحد مسکونی ۱۵۶ واحد احداثی و۲۶۵ واحد نیز تعمیری است.
وی افزود: هم اکنون یک هزار و ۴۶۷ واحدمسکونی درمناطق زلزله زده در دست ساخت است و پیش بینی می شود تا پایان آبان ماه امسال کار ساخت هزار واحد مسکونی زلزله زدگان استان به پایان برسد و تحویل مالکان آنان شود.
بر اساس اعلام مسئولان در این استان، در زلزله ۲۳ اردیبهشت ماه امسال، ۱۴ هزار و ۵۰۹ واحد مسکونی در ۷۷ روستا و ۲ شهر استان خسارت دید.
در این حادثه ۲ هزار و ۴۲۹ واحد در روستاها به علت شدت زلزله باید تخریب و نوسازی شوند و در شهرها نیز ۲ هزار و ۵۰۰ واحد باید تخریب شوند.
گفته می شود، روستائیان هم اکنون پس از پایان برداشت محصولات با تلاش دوچندان و با کمک دولتمردان در حال ساخت واحدهای مسکونی خود هستند.
به گزارش ایرنا گزارش ها حاکی از این است که این روزها بازسازی منازل خسارت دیده از زلزله در روستاهای این استان شتاب گرفته است و روستاییان کمر همت بسته و در تکاپو برای ایجاد سرپناه هستند.
در این تکاپو، روستاییان تلاش دارند تا گوی سبقت را در ساخت منزل از همسایه خود بربایند و در این رقابت شور و شادابی ویژه ای در روستاها حاکم شده است.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
۷۱۸۹/ ۶۰۴۲ خبرنگار: بتول صارمی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید