421واحد مسکونی زلزله زدگان خراسان شمالی به بهره برداری رسیدحسین عظیمی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از این تعداد واحد مسکونی 156 واحد احداثی و265 واحد نیز تعمیری است.
وی افزود: هم اکنون یک هزار و 467 واحدمسکونی درمناطق زلزله زده در دست ساخت است و پیش بینی می شود تا پایان آبان ماه امسال کار ساخت هزار واحد مسکونی زلزله زدگان استان به پایان برسد و تحویل مالکان آنان شود.
بر اساس اعلام مسئولان در این استان، در زلزله 23 اردیبهشت ماه امسال، 14 هزار و 509 واحد مسکونی در 77 روستا و 2 شهر استان خسارت دید.
در این حادثه 2 هزار و 429 واحد در روستاها به علت شدت زلزله باید تخریب و نوسازی شوند و در شهرها نیز 2 هزار و 500 واحد باید تخریب شوند.
گفته می شود، روستائیان هم اکنون پس از پایان برداشت محصولات با تلاش دوچندان و با کمک دولتمردان در حال ساخت واحدهای مسکونی خود هستند.
به گزارش ایرنا گزارش ها حاکی از این است که این روزها بازسازی منازل خسارت دیده از زلزله در روستاهای این استان شتاب گرفته است و روستاییان کمر همت بسته و در تکاپو برای ایجاد سرپناه هستند.
در این تکاپو، روستاییان تلاش دارند تا گوی سبقت را در ساخت منزل از همسایه خود بربایند و در این رقابت شور و شادابی ویژه ای در روستاها حاکم شده است.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی ? @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
7189/ 6042 خبرنگار: بتول صارمی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید