140 فوریت اجتماعی در شهرستان های بالای 50 خانوار کشور راه اندازی می شودبه گزارش ایرنا ، دکتر حبیب الله مسعودی فرید روز شنبه در همایش سراسری کارشناس مسوولان فوریت های اجتماعی استان های کشور در مشگین شهر گفت: به همین منظور از ابتدای سال جاری تاکنون 80 اورژانس اجتماعی راه اندازی شده و تعداد مراکز فوریت های اجتماعی سازمان بهزیستی به 277 پایگاه افزایش یافته است.
وی افزود: طبق قانون برنامه ششم توسعه تا پایان سال جاری نیز 60 پایگاه دیگر راه اندازی خواهد شد.
او نقش تاثیرگذار فوریت های اجتماعی در کاهش ناهنجاری های مختلف از جمله طلاق ، کودک آزاری ، همسر آزاری ، خودکشی ، فرار از خانه و موارد مشابه را خاطر نشان کرد و گفت: برگزاری همایش سراسری کارشناس مسوولان فوریت های اجتماعی کشور در مشگین شهر با هدف تبادل تجارب کارشناسان مربوطه جهت ارتقای کیفی و کمی خدمات ارائه شده می باشد.
دکتر فرید همچنین از راه اندازی مراکز خدمات جامع بهزیستی در مناطق کم برخوردار خبر دادو اظهار کرد: تاکنون این مراکز در 30 شهر کم برخوردار راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کشور ایران به عنوان موفق ترین کشور در حوزه اجتماعی در منطقه شناخته می شود از برگزاری اولین کنگره بین المللی مددکاری اجتماعی در فروردین ماه سال آینده در تهران خبر داد.
مشگین شهر در 90 کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: جواد دهقانی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7117/6018انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید