کشف بیش از 25 تن موادمخدر در استان بوشهر



ارسطو ترکمان منش روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان مواد کشف شده در مسیرهای ترانزیت خشکی و دریایی که قاچاقچیان کلان و بین المللی قصد انتقال آن به کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر نقاط کشور داشتند کشف و ضبط شده است.
وی بیان کرد: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه گذشته چهار سال پیش از فعالیت دولت یازدهم 66 درصد رشد داشته است.
ترکمان منش ادامه داد: در این ارتباط 504 باند کلان موادمخدر شناسایی و متلاشی شد که در این شاخص نیز افزایش 113 درصدی را تجربه کردیم.
وی گفت: طی چهار سال گذشته همچنین هفت هزار و 799 طرح ارتقا امنیت اجتماعی و 2هزار و 500 طرح پاکسازی برخورد با توزیع کنندگان خرد موادمخدر در نقاط آسیب خیز استان بوشهر اجرا شد.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان بوشهر یادآورشد: طی مدت یاد شده همچنین 578 کارگاه، 119 نمایشگاه و 59 همایش پیشگیری اولیه از اعتیاد برای آگاه سازی و اطلاع رسانی به افراد سالم جامعه در استان بوشهر ارائه شد.
ترکمان منش ادامه داد: طی مدت یاد شده همچنین417 هزار و 577 نفر در حدود یک چهارم جمعیت استان بوشهر در کانون های خانواده، مراکز آموزشی، محیط های کاری، و محلات روستایی و شهری براساس سند جامع پیشگیری تحت پوشش برنامه های فرهنگی و پیشگیری اولیه از اعتیاد قرار گرفتند که در ارتباط با این شاخص نیز استان بوشهر افزایش 9 درصدی در مدت زمان مشابه قبل از دولت یازدهم را تجربه کرد.
7212/ 6045 ** خبرنگار: عبدالصمد شهریاری* انتشار دهنده: اکبر اقبال مجرد



انتهای پیام /*










شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید