کشف بیش از ۲۵ تن موادمخدر در استان بوشهرارسطو ترکمان منش روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان مواد کشف شده در مسیرهای ترانزیت خشکی و دریایی که قاچاقچیان کلان و بین المللی قصد انتقال آن به کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر نقاط کشور داشتند کشف و ضبط شده است.
وی بیان کرد: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه گذشته چهار سال پیش از فعالیت دولت یازدهم ۶۶ درصد رشد داشته است.
ترکمان منش ادامه داد: در این ارتباط ۵۰۴ باند کلان موادمخدر شناسایی و متلاشی شد که در این شاخص نیز افزایش ۱۱۳ درصدی را تجربه کردیم.
وی گفت: طی چهار سال گذشته همچنین هفت هزار و ۷۹۹ طرح ارتقا امنیت اجتماعی و ۲هزار و ۵۰۰ طرح پاکسازی برخورد با توزیع کنندگان خرد موادمخدر در نقاط آسیب خیز استان بوشهر اجرا شد.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان بوشهر یادآورشد: طی مدت یاد شده همچنین ۵۷۸ کارگاه، ۱۱۹ نمایشگاه و ۵۹ همایش پیشگیری اولیه از اعتیاد برای آگاه سازی و اطلاع رسانی به افراد سالم جامعه در استان بوشهر ارائه شد.
ترکمان منش ادامه داد: طی مدت یاد شده همچنین۴۱۷ هزار و ۵۷۷ نفر در حدود یک چهارم جمعیت استان بوشهر در کانون های خانواده، مراکز آموزشی، محیط های کاری، و محلات روستایی و شهری براساس سند جامع پیشگیری تحت پوشش برنامه های فرهنگی و پیشگیری اولیه از اعتیاد قرار گرفتند که در ارتباط با این شاخص نیز استان بوشهر افزایش ۹ درصدی در مدت زمان مشابه قبل از دولت یازدهم را تجربه کرد.
۷۲۱۲/ ۶۰۴۵ ** خبرنگار: عبدالصمد شهریاری* انتشار دهنده: اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید