پیام های تسلیت شخصیت ها، مقامات و احزاب بمناسبت درگذشت مرحومه شهلا حبیبیبه گزارش ایرنا، رئیس دفتر رئیس جمهوری در پیام تسلیت بمناسبت درگذشت شهلا حبیبی نوشت:« درگذشت مرحومه حاجیه خانم شهلا حبیبی که با جامع نگری و ابتکار مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی اولین مشاور رئیس جمهور در امور زنان در دولت جمهوری اسلامی ایران بود، موجب تالم و تاثر شد».
محمود واعظی افزود: این بانوی متعهد و اندیشمند، آغازگرتحرکی نوین در مسیراحقاق هر چه بیشتر حقوق بانوان بر مبنای آموزه های دینی و اصول قانون اساسی بود، و فداکاری موثری در نظام بخشی و توسعه فعالیتهای دولتی و غیر دولتی در زمینه مشارکت اجتماعی و ایفای حقوق زنان داشت.
وی اضافه کرد: اینجانب ضمن تسلیت به خانواده محترم آن مرحومه، برای ایشان رحمت و مغفرت الهی و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت دارم.

**باهنر: خدمات ارزشمند آن بانوی مرحومه در حوزه زنان و خانواده باقیات الصالحات ایشان خواهد بود
همچنین محمدرضا باهنر رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درپی ضایعه درگذشت مرحومه حبیبی درپیامی تاکید کرد: خبر درگذشت بانوی فرهیخته و اندیشمند، سرکارخانم حبیبی موجب تاثر و تاسف فراوان شد. قطعا خدمات ارزشمند آن بانوی مرحومه در حوزه زنان و خانواده باقیات الصالحات ایشان خواهد بود.
وی افزود: اینجانب درگذشت آن مغفوره را به ملت عزیز ایران علی الخصوص بانوان گرانقدر کشور و خانواده گرامی ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحومه غفران واسعه الهی و برای خانواده ایشان صبر و اجر جزیل مسالت دارم.

**روایت ابتکار از حال و هوای منزل مرحومه حبیبی
درعین حال معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی متفاوت در صفحه توئیترش روایتی از حضورش در منزل آن مرحومه و حال و هوای منزل وی در شب گذشته نقل کرد و نوشت: دیشب در منزل مرحوم شهلا حبیبی همه امده بودنداصولگرا و اصلاح طلب،خانمهای اشوری،ارمنی وزرتشتی هم امدند، برای زنان این نگاه ملی را باید حفظ کنیم.

**انجمن انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران: درگذشت مرحومه حبیبی ضایعه ای دردناک و حزن انگیز برای زنان این مرز و بوم
همچنین انجمن انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران به مناسبت درگذشت مرحومه شهلا حبیبی درپیامی این ضایعه را تسلیت گفت و تاکید کرد: درگذشت نا به هنگام سرکارخانم شهلا جبیبی که نخستین مشاور امور زنان در جمهوری اسلامی ایران محسوب میشد، برای زنان این مرز و بوم و علاقه مندان به توسعه همه جانبه کشور ضایعه ای دردناک و حزن انگیز بود.
شهلا حبیبی به عنوان نخستین زن ایرانی پس از انقلاب اسلامی با پیگیری مبانی و آرمان های انقلاب و امام راحل(ره) راه های رشد و پیشرفت زنان ایرانی را در سطح ارشد و مدیریتی پیشاهنگی کرد و فرصت های کم نظیری را برای طرح مسائل زنان و جامعه فراهم ساخت.
حبیبی یک زن شجاع و مدیر بود که پس از طی دوران مشاورت همچنان پیشگام جریان های مدافع حقوق زنان و تشکل های غیر دولتی بود. او زنی برای همه اعصار بود. زنی از جنس انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی که حرکت رو به جلوی جامعه را جز با حضور مشترک زنان و مردان ممکن نمیدانست.
ضایعه از دست دادن او را به همه زنان و مردان ایرانی تسلیت گفته و آرزوی علو درجات برای او و پی گیری راهش از سوی همه زنان پیشرو در مدیریت ارشد سیاسی کشور را از خداوند متعال مسئلت داریم.

**دبیرکل مجمع زنان اصلاح‌طلب: جامعه زنان ایران اسلامی بانویی فعال، انقلابی و پرتلاش را از دست داد
همچنین دبیرکل مجمع زنان اصلاح‌طلب درپیامی درگذشت شهلا حبیبی اولین مشاور رئیس جمهور در امور زنان را تسلیت گفت.
وی نوشت: جامعه زنان ایران اسلامی بانویی فعال، انقلابی و پرتلاش را که عمر خود را در راه بهبود وضعیت زنان و اعتلاء فرهنگ آنان صرف کرد از دست داد.
زهرا شجاعی افزود: خواهرعزیز و مهربان، سرکارخانم شهلا حبیبی با جدیت و اهتمام وافر سال های متمادی هم در حوزه دولتی به عنوان اولین مشاور رئیس جمهور در امور زنان، در تاسیس دفتر امور زنان ریاست جمهوری و هم در جامعه مدنی در جهت توسعه مشارکت زنان از هیچ کوششی فروگذار نکرد. مجمع زنان اصلاح طلب فقدان این بانوی تلاشگر را تسلیت گفته و برای ایشان علو درجات از حضرت حق مسئلت می نماید.
شهلا حبیبی متولد سال ۱۳۳۷ در کرمانشاه، در سال ۱۳۷۰ به عنوان اولین مشاور زن در جمهوری اسلامی و در دولت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، 15 شهریور دار فانی را وداع گفت.
پیکر مرحومه شهلا حبیبی نخستین مشاور امور زنان ریاست جمهوری، صبح جمعه از مقابل ساختمان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تشییع و برای خاکسپاری به قطعه نام آوران بهشت زهرا(س) منتقل شد.
این خبر در حال تکمیل است
سیام**6084**1724**خبرنگار: امیر خان زاده*انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید