نماینده تبریزدر مجلس: حضور زنان در پست های کلیدی مورد توجه قرار گیردبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، زهرا ساعی در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس به عنوان موافق برنامه های دولت دوازدهم افزود: آقای روحانی و کابینه ایشان با مشی اعتدال در طول دولت یازدهم عمل کردند وایشان با همین طریق تدوین برنامه دولت دوازدهم را به کار بستند و با انتخاب کابینه فراجناحی تحقق انتظارات مردم ونظام مقدس را در دستور کار قرار دادند.
وی ادامه داد: این اعتدال همان گفتمانی است که مردم آن را پذیرفته اند وبرگرفته از مکتب فکری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبرمعظم انقلاب است.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: تداوم حرکت در مسیر توسعه پایدار منوط به تعامل و انسجام است وآنچه در کابینه یازدهم شاهد بودیم و در کابینه پیشنهادی دوازدهم نیز با رویکرد اعتدال گرا ملاحظه می کنیم، برخاسته از حسن تدبیر رئیس کابینه است.
ساعی گفت: نگاه دولت در تدوین برنامه گویای آن است که از برنامه های آزمون و خطا فاصله گرفته و با رویکردهای علمی به شناسایی وضع موجود برخواسته است تا بتواند هنجارها وباید های لازم را تدوین کند.
وی خاطرنشان کرد: دربرنامه دولت دوازدهم موضوع آسیب های اجتماعی در دستور کارقراردارد و گام نخست برای تغییر و تحول و شناسایی آمارهای اجتماعی قرار داده است که نباید نگاه کلان نگر به موضوعات داشته وبا موضوعات جز نگر مبتنی بر روش شناسی اجتماعی تدوین شده است .
نماینده مردم تبریز در مجلس همچنین گفت: موضوع پنجره جمعیتی را می توان به عنوان یک موهبت نام برد و با یک برنامه ریزی موثر می توان چارچوب تهدید را به فرصت تبدیل کرد و تمرکز به محور جنسیتی در حوزه اشتغال زنان گویای چارچوب مساله پنجره جمعیتی می باشد .
ساعی افزود: زنانی که در عرصه های اجتماعی فعال بوده اند امروز باید در عرصه های سیاسی و اقتصادی نیز فعال باشند تا ریل گذاری دولت دوازدهم در مسیر جنسیتی، پذیرای قطار توسعه پایدار وابسته به مشارکت زنان ودختران در این زمینه ها باشد .
وی ادامه داد: رویکرد همه جانبه نگری در همه برنامه دولت دوازدهم به چشم می خورد و مشکلات صندوق های بازنشستگی که انتظار و خواست مردم از دولت ومجلس شورای اسلامی حل هرچه سریع ترمشکل و خروج از معضلات است .
نماینده مردم تبریز در مجلس یادآور شد: موضوع توجه به پایدار سازی مالی در صندوق ها به عنوان یکی از اسناد توسعه پایدار مورد توجه دولت دوازدهم قرار گرفته و دولت یازدهم زیرساخت های آن را در برنامه ششم گنجانده است .
ساعی خاطرنشان کرد: توجه به مطالبات کارگری در کشور ورفع مشکلات این قشر تنها با انتخاب وزیر باتجربه تحقق خواهد یافت.
وی فرهنگ یک جامعه را متاثر از سیاست جامعه دانست و گفت: از این لحاظ غیر دولتی نمودن تصدی های اجرایی بخش فرهنگی و استفاده از ظرفیت ها بالای فرهنگی اقوام می تواند در تقویت هویت ملی و ایجاد همبستگی اثرگذار باشد بخصوص خطه آذربایجان با ظرفیت های بی بدیل آن.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: جلب مشارکت مردمی در حوزه های مختلف از دیگر اقدامات در برنامه دولت دوازدهم است که انتطار می رود در شرایط فعلی نقشه راهی در دوره گذار ترسیم شود اگر چه در این دوره باید ریاضت هایی را تحمل کرد ولی با برنامه ریزی دولت می توان در جهت رفع مشکلات محیط زیستی قدم برداریم وبرای حفظ تالاب ها و حفاظت از خاک ومنابع آب تلاش هایی را داشته باشیم .
ساعی تصریح کرد: در این بین موضوع دریاچه ارومیه از مهم ترین مسایل زیست محیطی منطقه وکشور است که نیازمند عزم ملی است.
سیام* 1053**1336
خبرنگار: حمید شریفی کیا** انتشار: مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید