معاون انتظامی خراسان شمالی: افزایش تلفات رانندگی در جاده های استان نگران کننده استبه گزارش ایرنا، سرهنگ حیدر اقبالی یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تیرماه امسال نیز شاهد افزایش شمار تلفات رانندگی در جاده های استان بودیم.
وی تصریح کرد: در تابستان امسال 334 فقره تصادف رانندگی در جاده های استان به وقوع پیوست که در این حادثه ها 50 نفر کشته شدند.
وی خاطرنشان کرد: شمار تلفات رانندگی در محورهای برون شهری استان طی تابستان امسال به تابستان سال گذشته 61 درصد بیشتر شده است.
سرهنگ اقبالی اظهار کرد: در چهار ماه نخست امسال، 918 فقره تصادف در محورهای برون شهری استان به وقوع پیوسته است که در این حادثه ها، 110 نفر جان خود را از دست داده اند.
وی افزود: شمار فوتی های حوادث جاده ای در این مدت در مقایسه با مدت مشابه پارسال 27 درصد رشد داشته است.
سرهنگ اقبالی تاکید کرد: البته ما معتقد هستیم که پلیس در تامین امینی راه ها کم نگذاشته و از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است و هر آنچه که به فکر رسیده است انجام شده است.

* عامل انسانی علت وقوع تصادفات
سرهنگ اقبالی با تاکید بر اینکه عامل انسانی از علت های مهم افزایش میزان حوادث فوتی است گفت: عدم توجه به جلو علت وقوع 37 درصد از حوادث جاده ای گزارش شده و انحراف به چپ نیز در وقوع 15 درصد از این سوانح تاثیر داشته است.
وی تصریح کرد: در این مدت، سرعت غیرمجاز و تخطی از سرعت مطمئنه در 17 درصد از تصادف ها موثر بوده است و عدم رعایت حق تقدم در 11 درصد از حادثه ها و عدم رعایت فاصله طولی در پنج درصد از حادثه ها تاثیرگذار بوده و علت 11 درصد از حادثه های مزبور نیز مربوط به سایر تخلفات بوده است.
به گفته وی در این مدت 9 طرح ترافیکی ضربتی کوتاه مدت برای کاهش میزان حادثه ها برگزار شده و طرح برخورد با تخلفات حادثه ساز و طرح ترافیکی تابستانه نیز در حال اجرا است.
معاون اجتماعی نیروی انتظامی خراسان شمالی افزود: افزایش آمار کشته شدگان در حوادث ترافیکی جاده های استان طی امسال در حالی است که شمار قربانیان حوادث جاده ای در خراسان شمالی طی چهار سال پیاپی، کاهش داشته است.

* سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید