مرکز جامع سلامت روستایی با حضور وزیر بهداشت درخراسان شمالی افتتاح شدفرماندار شیروان در حاشیه افتتاح این طرح به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بهره برداری از مرکز یاد شده در راستای طرح تحول سلامت است که در آن یک تیم 6 نفره از جمله پزشک، ماما، بهداشت محیط و راننده مستقر خواهد بود.
عباسعلی صفایی با بیان اینکه قبل از این، 2 مرکز جامع سلامت در روستای چلو و حسین آباد بخش مرکزی در این شهرستان افتتاح شده است.
وی افزود: مرکز جامع سلامت روستای الله آباد واقع در بخش مرکزی شیروان 500 متر زیر بنا دارد که برای آن 5 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و هم اکنون پی گیر مرکز جامع سلامت برای شهر لوجلی، زیارت و روستای گلیان در شیروان هستیم.
وزیر بهداشت به منظور افتتاح مرکز جامع سلامت در روستای الله آباد واقع در بخش مرکزی این شهرستان و چندین عمل جراحی چشم در بنیاد خیریه نورآوزان سلامت شعبه شرق کشور واقع در شهر لوجلی شیروان سفر کرده است.
بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور هم نخستین عمل جراحی چشم در شهر لوجلی شیروان 12 مردادماه بر روی چشمان فرد مسن 70 ساله انجام داد.
بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور از سال 92 کار اجرایی خود را شروع کرده که هر سال در 3 منطقه حضور پیدا می کند و تاکنون در خراسان رضوی(گناباد)، خراسان شمالی( مانه و سملقان و شیروان) و خراسان جنوبی( نهبندان و بخش قهستان) برای مردم روستاهای محروم در بخش چشم پزشکی و دندان پزشکی خدمات رایگان ارائه داده است.
از ابتدای تاسیس بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور تاکنون، این گروه در 11 منطقه در 7 استان با استقرار اتاق های عمل سیار علاوه بر خدمات تخصصی چشم پزشکی و نیز بینایی سنجی، خدمات دندانپزشکی نیز به محرومان منطقه ارائه داده اند.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید