مراجعه روزانه حدود 2 میلیون نفر به حوزه های قضایی کشوربه گزارش روز پنجشنبه ایرنا از دادگستری، سرهنگ غلامرضا یزدان پناه در آئین معرفی فرمانده جدید یگان حفاظت دادگستری استان گلستان در گرگان اظهار کرد: با توجه به این حجم از مراجعه نیازمند نیروی بیشتر در بخش یگان حفاظت دادگستری ها هستیم.
وی در این پیوند از افزایش نیروهای یگان حفاظت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مجوز برای جذب نیروهای جدید اخذ شده و به زودی مراحل جذب و گزینش این افراد آغاز خواهد شد.
به گفته وی؛40 درصد نیروهای جدید خانم هستند.
رییس دادگستری کل گلستان نیز با قدردانی از تلاش های یگان حفاظت در برقراری امنیت و حفاظت حوزه های قضایی استان گفت: کارکنان یگان حفاظت به عنوان نخستین کسانی که مراجعین به محاکم با آنان برخورد می کنند ،باید رفتار مناسب با مردم را سرلوحه کار قرار دهند.
هادی هاشمیان افزود: سعه صدر در برخورد با مراجعینی که بیشتر آنها به سبب مشکلات و گرفتاری ها زیاد صبور نیستند ، مردم را آرام تر می کند و بر تلقی آنان از دستگاه قضایی تاثیرگذار است.
آراستگی ظاهری، نظم و انضباط، هوشیاری و کنترل دقیق ورود و خروج دیگر توصیه های هاشمیان بود.
وی با تاکید بر اینکه نگاه ما در همه حوزه ها پیشگیری محور است ،افزود: در این راستا بسیاری از چالش های حفاظتی و امنیتی حوزه های قضایی استان شناسایی و برای رفع آن در مواقع بحرانی تمهیدات لازم اتخاذ شده است.
رییس دادگستری کل گلستان به کمبود ها در این بخش نیز اشاره کرد و گفت: با پیگیری انجام شده به زودی بخش اعظم این کمبودها رفع می شود .
وی، سلامت نیروی انسانی در دادگستری ها را مهم بیان کرد و افزود: مردم هنگام گرفتاری به دستگاه قضایی پناه می آورند و به هیچ کسی اجازه نخواهیم داد، خدشه ای به امنیت و سلامت این دستگاه وارد کند.
رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان هم از رصد کامل اطلاعاتی و امنیتی در حوزه های قضایی استان خبر داد و اظهار کرد: امسال چندین باند کارچاق کنی، جعل اسناد و عناوین قضایی در استان شناسایی و اعضای آنها دستگیر شده اند.
علی یزدانی افزود: با نگاه حمایتی رییس دادگستری کل، نیازهای حفاظتی به سرعت تامین و در اختیار حوزه های قضایی استان قرار می گیرد.
در این آئین سرهنگ علیرضا تجری به عنوان فرمانده یگان حفاظت دادگستری گلستان معرفی شد.
1648
تنظیم وانتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید