مدیرکل اقتصاد و دارایی ایلام: پرداخت مانده ارزش سهام عدالت اجباری نیستعلی سایه میری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مشمولان سهام عدالت می توانند جهت تسویه نقدی باقیمانده ارزش سهام عدالت تخصیصی تسویه نشده خود تا پایان مهر ماه به هر مبلغی که تمایل دارند تا سقف ۱۰ میلیون ریال پرداخت نقدی داشته باشند و الزامی نیست که سقف مبلغ سهامداری خود را حتما به معادل مبلغ ۱۰ میلیون ریال افزایش دهند.
وی یادآور شد: کسانی که چهار میلیون و ۶۸۰ هزار ریال ما به التفاوت را پرداخت کنند صاحب سهمی می شوند که اکنون در بازار ۲ برابر ارزش دارد و سود سالانه آن ۱۳ درصد خواهد بود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام افزود: کسانی که مابه التفاوت ۱۰ میلیون ریال سهام عدالتشان را از محل تخفیف یا آورده نقدی پرداخت کرده باشند حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال سود دریافت می کنند.
سایه میری تاکید کرد: کسانی که ارزش سهام آنها پنج میلیون و ۳۲۰ هزار ریال است و ما به التفاوت چهار میلیون و ۶۸۰ هزار ریال را پرداخت نکرده اند سودشان نصف مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال خواهد بود.
وی از تمامی مشمولانی که قصد واریز مانده ارزش سهام عدالت خود را دارند خواست: تا پایان مهرماه در این زمینه اقدام کنند و به امید تمدید این زمان نباشند.

**ایلام دارای بیشترین سطح مشارکت استانی مشمولان سهام عدالت

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام و دبیر ستاد استانی سهام عدالت گفت: در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir رونمایی شد تا دارندگان سهام عدالت با مراجعه به آن از وضعیت صورتحساب خود آگاه شده و در صورت تمایل نسبت به تسویه باقیمانده اقساط خود اقدام کنند.
سایه میری افزود: طبق آمار اخذ شده از سازمان خصوصی سازی، تعداد مشمولان نهایی سهام عدالت (بدون متوفیان) استان ایلام ۵۱۰ هزار و ۵۷۷ نفر و تعداد مشمولانی نیز که شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت وارد کرده اند ۴۵۰ هزار و ۱۱۸ نفر است.
وی یادآور شد: بالاترین درصد مشارکت در ثبت و وارد کردن شماره های شبای مشمولان در بین استان های سراسر کشور به استان ایلام با ٨٨ درصد تعلق دارد.
وی اظهار کرد: هنوز حدود ۶۰ هزار و ۴۵۹ نفر از مشمولان سهام عدالت استان ایلام شماره شبای بانکی خود را به سامانه سهام عدالت اعلام نکرده اند.
به گزارش ایرنا، بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت این استان ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان ها دارد.
خبرنگار: معصومه امیدی** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
۶۰۳۲/۶۱۱۹انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید