ماهانه ۴۰ هزار بیمار در مراکز درمانی خراسان شمالی معاینه می شوندوی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: تمامی این بیماران از اهالی خراسان شمالی هستند اما۵۰۰ تا یکهزار بیمار از سایر استان ها برای درمان به این استان سفر می کنند.
وی افزود: در دو رشته چشم پزشکی و عمل زانو بیمار از سایر استان ها به در مراکز درمانی این استان مراجعه می کنند.
وی با بیان اینکه در سال های گذشته به علت کمبود پزشک و تجهیز نبودن بیمارستان ها شماری از بیماران این استان برای معاینه و درمان به سایر استان ها سفر می کردند افزود: خوشبختانه با ساخت و تجهیز دو بیمارستان با ۵۴۰ تخت در بجنورد و شیروان این روند هم اکنون کاهشی بوده است.
حق بین با بیان اینکه هم اکنون ۲۵۴ متخصص در رشته های مختلف در بیمارستان ها و مراکز درمانی این استان مشغول ارائه خدمات به مردم هستند اظهار کرد: ۳۰ درصد از این پزشکان در دولت یازدهم جذب شدند.
وی با بیان اینکه ماندگاری پزشکان نیز در این استان نسبت به سال های گذشته رشد داشته است افزود: هم اکنون در خصوص پزشکان متخصص وضعیت این استان خوب است تلاش خواهیم کرد تا پزشکان فوق تخصص بیشتر در رشته های مختلف جذب کنیم.
دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از بین ۲۰ هزار دانشگاه رتبه چهار هزار و ۵۰۰ را دارد.
به گزارش ایرنا، هم اکنون ۱۴۰ پزشک عمومی، ۲۵۴ پزشک متخصص و فوق تخصص در مراکز درمانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی فعالیت می کنند.
همچنین ۳۱۸ پزشک عمومی، متخصص، دندانپزشک، دارو ساز و آزمایشگاه به صورت آزاد نیز در این استان فعالیت دارند.
استان خراسان شمالی با ۸۶۴ هزار نفر جمعیت، هفت بیمارستان دولتی فعال دارد و اکنون سه شهرستان این استان از وجود بیمارستان بی بهره هستند.
۳۰۰۷/ ۶۰۴۲ خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده: سید حسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید