فعالیت 27پایگاه آتش نشانی درروستاهای گلستان/4 پایگاه نیزآماده افتتاحبه گزارش روز سه شنبه ایرنا علی نصیبی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: علاوه بر این 31 پایگاه آتش نشانی طبق برنامه ریزی تا پایان سال جاری 6 پایگاه دیگر نیز ایجاد می شود.
وی ادامه داد: پایگاه های آتش نشانی روستایی از یک خودروی مجهز آتش نشانی و وسایل امدادی بهره مند هستند وعلاوه بر آن با پیگیری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها می توانند از سربازان وظیفه به عنوان آتش نشان استفاده کنند.
به گفته وی؛ پایگاه های آتش نشانی روستایی علاوه بر ایفای نقش مناسب در حوادثی مانند آتش سوزی مزارع، در مواردی برای مهار حریق های روی داده در مناطق شهری نیز با شهرداری ها همکاری می کنند.
نصیبی افزود: در پنج ماه اخیر 2 دوره آموزشی برای آتش نشانان روستایی با همکاری اداره کل مدیریت بحران استانداری و آتش نشانی شهرداری گرگان برگزار شد، علاوه بر آن تداوم برگزاری دوره های تخصصی نیز در سال 96 مدنظر است.
استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران یک میلیون و 869هزار نفر جمعیت دارد که در 30 شهر و 1075 روستا زندگی می کنند، حرفه بیشتر روستاییان کشاورزی در افزون بر 650 هزار هکتار اراضی زیرکشت محصولات مختلف است.
3014
خبرنگار: مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید