فضای مجازی ظرفیتی برای احقاق حقوق شهروندی استبه گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا چراغعلی شامگاه شنبه در نشست هم‎اندیشی فعالان فضای مجازی با عنوان آسیب‎های اجتماعی و حقوق شهروندی در گرگان اظهار داشت: این اداره کل و سایر دستگاه های مرتبط حلقه اتصال فعالان فضای مجازی در راستای تلاش برای فرهنگ سازی در جامعه به منظور احقاق حقوق شهروندی هستند.
وی با تاکید بر تلاش بیشتر در جهت فرهنگ سازی رعایت حقوق شهروندی در جامعه، افزود: امروز نیاز مبرم داریم که از این ظرفیت برای توسعه استان بیشترین بهره را ببریم.
به گفته وی؛ امسال مهم ترین وظیفه اداره کل امور اجتماعی استانداری گلستان پیگیری فرهنگ سازی مطالبه حقوق شهروندی در جامعه است.
چراغعلی گفت: باید مردم با حقوق شهروندی در جامعه بیشتر آشنا شده و آن را مطالبه کنند.
وی همچنین از تلاش خبرنگاران رسانه های استان در تحقق و احیای حقوق شهروندی قدردانی کرد و خواستار تداوم این فعالیت ها شد.
او در ادامه استفاده از ظرفیت فضای مجازی را یکی از راه های فرهنگ سازی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بیان کرد.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری ؛ آسیب های اجتماعی در استان گلستان را در حوزه مصرف موادمخدر، طلاق و سوانح رانندگی بویژه موتورسیکلت ها برشمرد.
در این نشست 12 تن از فعالان حوزه فضای مجازی در استان در سخنانی بر برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای فعالان فضای مجازی، فرهنگ سازی پیشگیری بهتر از درمان، تداوم فرهنگ سازی در رعایت حقوق شهروندی و برون رفت از آسیب های اجتماعی، پرهیز از موازی کاری دستگاه ها در فرهنگ سازی حقوق شهروندی، معرفی حقوق شهروندی به جامعه جهت فرهنگ شدن مطالبه این مهم تاکید کردند.
/1648/6204
خبرنگار: علی اصغر تیموریان ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید