طلاق، اعتیاد و کار اجباری مهمترین عوامل نقض حقوق کودک در جامعه امروز استشهلا تاجفر روز سه شنبه در جلسه تخصصی حقوق کودک افزود: همه بدرفتاری ها و ناراحتی های محیط خانواده و والدین به کودکان منتقل می شود و بر روح و روان آنها اثرگذار است که باید برای جلوگیری از این اثرگذاری، محیط خانواده ها را ایمن و سالم نگهداشت.
وی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام به عنوان دین کامل و انسان ساز به احقاق حقوق کودکان به صورت کامل پرداخته است، اضافه کرد: می توان با استفاده از آموزه های دینی، زمینه احقاق حقوق همه اقشار به ویژه کودکان و نوجوانان را فراهم کرد.
وی اظهار کرد: باید توجه داشت که با تربیت نسل های شایسته آینده کشور تضمین می شود و برای تامین نیروی انسانی آینده ایران اسلامی، باید کودکانی با امنیت روانی تربیت کرد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با اشاره به اختصاص اعتبار ویژه به برنامه های فرهنگی به ویژه رعایت حقوق کودک در قالب برنامه ششم توسعه گفت: دولت و مدیریت حوزه خانواده در استان، برنامه های ویژه ای برای آگاهسازی والدین در خصوص حقوق کودکان در نظر گرفته که امیدواریم با همراهی نهادهای دولتی و سازمان های مردم نهاد این برنامه ها عملیاتی شود.
8137/2093 ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید