طرح افزایش تاب آوری، نسخه اجتماعی اقتصاد مقاومتی استزینب شیرخانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: وقتی زن و مرد به عنوان رکن اصلی خانواده از مهارت های زندگی و قدرت حل مسائل و همچنین توان تاب آوری و آستانه تحمل زیاد در رویارویی با مشکلات برخوردار باشند، سعی می کنند با پرهیز از خشونت و پرخاشگری و همچنین طلاق و بگو و مگو مشکلات را مدیریت کنند.
وی افزود: افزایش تاب آوری و مهارت آموزی مدیریت بحران خانواده به افراد کمک می کند تا در شرایط نامناسب به دنبال چاره جویی برای طلاق بوده و بجای جدایی که سرمنشا آسیب های اجتماعی دیگری است، در پی راه حل رفع مشکل باشند و با تداوم عشق و آرامش به زندگی خود ادامه دهند.
شیرخانی گفت: دولت در سال جاری با اجرای طرح ملی افزایش تاب آوری زنان و خانواده سعی در مهارت آموزی به آنان در برابر حوادث و آسیب های اجتماعی دارد تا بتوانند قدرت و توان مدیریت بحران خانواده را بدست آورند.
معاون مدیرکل امور بانوان استانداری ایلام افزود: در همین راستا پس از برگزاری یک دوره آموزشی از طرح ملی تاب آوری زنان و خانواده اکنون با همراهی تشکل های غیر دولتی زنان و خانواده استان این طرح در تمامی شهرستان های استان در حال اجراست.
شیرخانی، هدف از برگزاری این طرح را افزایش توانمندی اعضای خانواده در مواجهه با مشکلات و مدیریت بحران های زندگی و همچنین قدرت نه گفتن و مهارت آموزی برشمرد.
وی تاکید کرد: این طرح نسخه اجتماعی اقتصاد مقاومتی است زیرا همان گونه اقتصاد در مواجهه با تکانه های داخلی و بیرونی باید مقاومت کند این رویکرد در حوزه اجتماعی باید اعمال شود تا افراد در برابر حوادث توانمند شوند و قبل از وقوع آسیب ها با مهارت هایی که آموخته اند مشکلات را برطرف کنند.
به گزارش ایرنا، آسیب ها و معضلات اجتماعی زیادی نظیر اعتیاد، طلاق، خشونت، قتل، کودک آزاری و … در جامعه وجود دارد که می توان با آگاهی بخش و پیشگیری از وقوع بسیاری از آنها جلوگیری کرد.
خبرنگار: ناهید ابراهیمی** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
7177/6034انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید