سرقت های مهم در خراسان شمالی ۱۲ درصد کاهش یافتبه گزارش ایرنا، سردار علیرضا مظاهری یکشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران اظهار کرد: سرقت های مهم شامل سرقت از منزل و مغازه و سرقت خودرو است.
وی افزود: در این مدت پرونده های مربوط به کیف قاپی ۲۷ درصد و سرقت موتور سیکلت ۸ درصد کاهش داشته اما سرقت به عنف ۲۱ درصد رشد داشته است.
سردار مظاهری گفت: در چهار ماه امسال، ۲ هزار و ۱۲۹ فقره سرقت در استان شناسایی شده است که یک هزار و ۵۶۵ فقره از این سرقت ها منجر به کشف شده و در رسیدگی به این پرونده ها ۹۵۴ نفر سارق دستگیر شده اند.
وی خاطرنشان کرد: ۲ فقره سرقت مهم، مربوط به سارقانی از سایر استان ها از غرب و مرکز کشور است که در این استان دستگیر شده و مال به مال باختگان بازگشت داده شد.

*انهدام ۱۵ باند سرقت
به گفته فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی، در این مدت هفت طرح مبارزه با سرقت در قرارگاه مبارزه با سرقت به اجرا درآمده است که در این زمینه ۱۵ باند سارقان منهدم شده است.
وی افزود: سرقت احشام، سرقت از منزل و سرقت خودرو، از جمله پرونده هایی است که در استان تشکیل شده است.
سردار مظاهری خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست امسال، ۴۱۹ مورد جعل و کلاه برداری شناسای شده است که از این تعداد ۳۰۵ مورد کشف شده و در این زمینه ۲۵۱ نفر دستگیر شدند.
وی اظهار کرد: در این مدت ۲ طرح استانی برای مبارزه با قاچاق کالا در استان اجرا شد که در این زمینه ۱۹۲ نفر متهم دستگیر شدند.
وی به پرونده های شاخص در پلس آگاهی استان اشاره کرد و گفت: پنج فقره پرونده رسیدگی به جعل و کلاه برداری، هشت فقره مبارزه با سرقت، چهار فقره پرونده قاچاق کالا و ارز و هفت فقره پرونده مربوط به عملیات ویژه از جمله پرونده های شاخص در پلیس آگاهی استان است.

* وقوع ۷ فقره قتل
فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: در چهار ماه امسال به ۹ پرونده قتل رسیدگی شده است که هفت مورد از این قتل ها در سال جاری به وقوع پیوسته است.
وی تصریح کرد: در یک فقره قتل سه کودک در شهرستان مانه و سملقان توسط مادرشان کشته شدند.

* کشف ۷۵۶ کیلوگرم مواد مخدر
فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود به عملکرد پلیس در زمینه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در چهار ماه نخست امسال ۷۵۶ کیلوگرم و ۸۶ گرم مواد مخدر در استان کشف شده است که از این میزان یک کیلوگرم و ۳۷۲ گرم از مواد مخدر صنعتی بوده است.
وی افزود: در عملیات مشترک با سایر استان ها نیز ۷۰۰ کیلو گرم موارد مخدر کشف شده است.
وی اظهار کرد: در این مدت، یکهزار و ۵۷ نفر در زمینه مبارزه به مواد مخدر دستگیر شده اند، ۶ باند مواد مخدر متلاشی شده و ۴۴ دستگاه خودرو و یک قبضه سلاح توقیف شده است.

* ۱۵۹ فقره پرونده در پلیس فتا
سردار مظاهری به عملکرد پلیس فتا نیز اشاره کرد و افزود: طی چهار ماهه نخست امسال، ۱۵۹ فقره پرونده در حوزه فضای مجازی در این استان تشکیل شده است که ۱۲۹ مورد از این پرونده ها منجر به کشف شده است.
وی افزود: برداشت غیرمجاز اینترنتی، کلاه برداری و جرائم اخلاقی و هتک حیثیت مهم ترین علت تشکیل پرونده ها و موضوع شکایت در پلیس فتای استان را به خود اختصاص داده است.

* سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است.
۷۱۸۵/ ۶۰۴۲ خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید