سالمندی درکمین جامعه ایرانیبه گزارش ایرنا ، محسن عطائیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران زنجان افزود: بر اساس آخرین بررسی های سازمان ملل بر روی تعدادی از کشورها که یکی از آنها هم ایران بود، تا سال 1430، بیش از 25 درصد جمعیت این کشور سالمند خواهند بود.
وی خواستار توجه به نیازهای دوران سالمندی از هم اکنون شد و اظهار کرد: باید برای توانمند سازی سالمندان و جلوگیری از به حاشیه رانده شدن آنان برنامه ریزی درست و منسجمی داشت.
عطائیان به فعالیت های گسترده انجمن هفت باغ مهربانی در حساس سازی جامعه نسبت به دوران سالمندی اشاره کرد و یادآورشد: این انجمن هم اکنون تمام کمک های مردمی را صرف حمایت از سالمندان حاضر در خانه سالمندان هفت باغ مهربانی می کند.
مسئول مشارکت‌های مردمی موسسه خیریه باغ مهربانی زنجان گفت: برای جلب مشارکت های مردمی و حضور گروه های مختلف در خانه سالمندان هفت باغ مهربانی، با هماهنگی شهرداری زنجان، بناست ایستگاه اتوبوسی برای جابجایی مردم به این مرکز پیش بینی شود.
وی ادامه داد: بر همین اساس یکی از وسایط نقلیه شهرداری در روز و ساعت مشخصی از هر هفته در ایستگاه مورد نظر شهروندان را به هفت باغ مهربانی منتقل می کند و باز می گرداند.
عطائیان از تلاش این انجمن برای هشدار به جامعه در خصوص حرکت جمعیت کشور و این استان به سمت سالمندی خبر داد و خواستار ورود رسانه برای مطلع و آگاه ساختن مردم از این موضوع شد.
مسئول مشارکت‌های مردمی موسسه خیریه باغ مهربانی زنجان گفت: این انجمن در تلاش است تا اتحادیه انجمن های نیکوکاری زنجان را راه اندازی و ساماندهی کند.
انجمن هفت باغ مهربانی به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان از سال گذشته فعالیت خود را برای ساماندهی خانه سالمندان این استان آغاز کرده است.
اعضای این انجمن علاوه بر نوسازی خانه سالمندان، زمینه جلب مشارکت های مردمی در کمک به این گروه و هشیار سازی جامعه نسبت به موضوع سالمندی را فراهم کرده اند.
هم اکنون 60 سالمند در این مرکز نگهداری می شوند.
3001/8068
خبرنگار: مینا افشاری** انتشار: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید