روحانی: دوست داشتم در دولت دوازدهم سه زن را به عنوان وزیر معرفی کنم/ همه دستگاه ها موظف به انتخاب مدیران زن و جوانان هستندبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه بررسی اصول و خط مشی دولت دوازدهم و روند رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی افزود: این کار متاسفانه نشد اما امیدواریم در فرصت های بعدی این کار اتفاق افتد و البته لازم نیست دوره های بعدی باشد بلکه در اولین فرصت در سمت های مشاور، مدیر کل و معاون وزیر در همه وزارت خانه ها باید فعال شوند.
وی تصریح کرد: این ابلاغیه انجام وظیفه آماده است و به زودی به تمامی دستگاه ها ابلاغ خواهیم کرد و همه دستگاه های دولتی موظف به اجرای آن خواهند بود.

**تمام وزیران دولت دوازدهم باید در سمت های بالا از جوانان و زنان استفاده کنند.
رییس جمهوری با بیان این که تمام وزیران دولت دوازدهم باید در سمت های بالا از جوانان و زنان استفاده کنند، اظهارکرد: این یکی از وظایف مدیران بالا و در رده بعد مدیران کل و استانداری ها است.
روحانی ادامه داد: این یکی از وظایف مدیران بالا و در رده بعد مدیران کل و استانداری ها است.
وی افزود زنان ما دارای لیاقت هستند، در این زمینه گیرهای کوچکی داریم که قابل حل است.
رییس جمهوری گفت ما می خواستیم سه زن را معرفی کنیم که جایگاه آنان را هم مشخص کرده بودیم اما
نشد. حالا چرا نشد بماند.

**همه جناح‌ ها و تشکل‌ ها درمورد انتخاب وزیران پیشنهادهایی را کتبی و شفاهی ارائه دادند
روحانی همچنین به شایعاتی که در خصوص انتخاب وزیران پیشنهادی در فضای مجازی و حقیقی مطرح شده است ، اشاره کرد و یادآور شد: رییس جمهوری در معرفی 17 وزیر تحت تاثیر هیچ جناح، حزب و تشکلی نبوده است، همه جناح‌ ها و تشکل‌ ها پیشنهادهایی را کتبی و شفاهی داشتند اما هیچ فشاری نبوده است.
وی افزود: شایعاتی مطرح شد مبنی بر این که لیست وزیران با رهبر معظم انقلاب در میان گذاشته شده این شایعه درستی نبوده و آنچه در دولت دوازدهم عمل کردم عینا در دولت یازدهم نیز به آن عمل کردم.
روحانی افزود: رهبر معظم انقلاب به عنوان رهبر و بزرگ ما و فردی که با او 50 سال رفاقت دارم، معمولا در همه مسایل با ایشان مشورت می ‌کنم و ایشان با کمال محبت آنچه مصلحت کشور است را تذکر می‌ دهند.
وی با بیان این که معرفی وزیران پیشنهادی در چهارچوب قانون اساسی است، اظهارکرد: امروز رییس‌ جمهوری 17 وزیر را معرفی می ‌کند و در روزهای آینده یک وزیر باقی مانده علوم را معرفی می کنم که البته دوست داشتم امروز وی را معرفی کنم ولی به تاخیر افتاد از جمله آن که فردی که با او صحبت کرده بودم، ایشان در دقایق آخر اعلام انصراف کرد و در ساعت ‌های باقی مانده فرصت صحبت و هماهنگی نبود و بعد از رای اعتماد وزیران برای وزارت علوم سرپرست معرفی می ‌کنم و در فرصت باقی مانده وزیر علوم را به مجلس معرفی خواهم کرد.

**خروجی آموزش و پرورش با گذشته باید متفاوت باشد
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به سوابق وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از علی اصغر فانی و دانش آشتیانی که زحمات بسیاری در دولت یازدهم در این وزارتخانه کشیدند، تشکر و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.
روحانی گفت: برای این وزارتخانه آقای سید محمد بطحایی را در نظر گرفتم که در سمت‌ های مختلف این وزارتخانه خدمت کردند و رشد سازمانی ‌شان نیز در این وزارتخانه بوده است.
روحانی افزود: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین زحمات بسیاری کشیدند و در ماه‌‌ های گذشته در سمت معاونت توسعه مدیریت آموزش خدمت می‌ کردند و در ماه ‌های اخیر رییس مرکز ملی راهبردی برنامه و بودجه بود.
وی ادامه داد: مهم ترین و بزرگت رین وزارتخانه آموزش و پرورش است، هر چه در این زمینه کار کنیم و برای آن سرمایه ‌گذاری کنیم، نتیجه بهتری برای کشور و فرزندان خواهد بود.
رییس جمهوری گفت: همانطور که انتظار دارم همه وزیران رای اعتماد را کسب کنند، برای وزیر آموزش و پرورش سفارش جدی می‌ کنیم زیرا می ‌خواهیم بسیار قوی در این زمینه کار کنند.
روحانی تربیت زیربنایی فکری برای زندگی، تقویت هویت ایرانی اسلامی دانش‌ آموزان، تریبت انسان‌ هایی خلاق و سازگارتر با نیازمندی ‌های ما، توانمندسازی دانش‌آموزان از نظر جسمی و ذهنی، ارتقای وضعیت معیشتی معلمان، متناسب ‌سازی نیروهای آموزش با نیازهای کشور از نظر کمی و کیفی، کاهش تصدی‌ گری و چابک‌ سازی تشکیلات را از جمله مهمترین دستورکارهای وزارت آموزش و پرورش در دولت دوازدهم برشمرد.
وی افزود: من به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفته ام خروجی آموزش و پرورش با گذشته باید متفاوت باشد، ضمن سپاس از همه معلمان برای جامعه پیچیده آینده نیازمند دانش ‌آموزانی هستیم که جامعه را بشناسند و بتوانند از هویت و فرهنگ خود دفاع کند، محفوظات تحویل آن ها ندهیم که با یک به چپ چپ و به راست – راست نیمی از آن بپرد.
سیام**9103**9121 *9254 *1336
خبرنگاران: حمید شهریاری*سمیه لاری* سجاد خسروانیان* انتشار: مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید