دبیرکمیسیون بهداشت مجلس: بیکاری عامل مهم بروز اعتیاد استبه گزارش ایرنا روز یکشنبه از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، بشیر خالقی اظهارکرد: مبارزه با موادمخدر موضوعی است که نمی‌تواند تنها از یک ارگان یا سازمان انتظار داشت و طرح اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نیز نشان‌دهنده این موضوع است که اعتیاد و آسیب‌های آن یک مشکل اجتماعی و برای همه افراد یک جامعه اهمیت دارد.
وی با بیان اینکه هیچ یک از مردم جامعه از خطرات آسیب‌های اعتیاد مصون نیستند، افزود: همه افراد باید نسبت به این آسیب احساس مسئولیت داشته باشند.
دبیرکمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: در موضوع اعتیاد باید عواملی که فرد را به سمت اعتیاد می‌کشاند کنترل شوند و هریک از افرادی که در حوزه مبارزه با مواد مخدر مسئولیت دارند در جایگاهی که هستند با تمام توان برای رفع این معضل بکوشند چرا که معضل اعتیاد با زندان رفتن فرد معتاد قابل حل نیست بلکه باید روش‌های پیشگیری از اعتیاد توسعه یابند و در مدارس و دانشگاه‌ها و حوزه‌های فرهنگی مثل فرهنگ و ارشاد درباره این آسیب‌ها بحث و گفت‌وگو و آگاهسازی صورت بگیرد.
وی با اشاره به اقدامات مثبت ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: طبق آمارها می‌توانیم بفهمیم اثرات رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر به چه میزان بوده است.
وی افزود: به قول جناب سعدی« اگر عضوی به در آورد روزگار/ دگر عضوها را نماند قرار» در جامعه اگرعضوی دچار درد شد به کل جامعه سرایت می‌کند و آن را مبتلا می‌کند پس باید همه دست به دست هم دهند تا بتوان این معضلات را از کشور پاک کرد.
خالقی در ادامه گفت: اطلاع رسانی از ملزومات پیشگیری از آسیب اعتیاد است که متاسفانه اطلاع رسانی‌ها در جامعه کم است، این اطلاع‌رسانی باید از مدارس شروع شود و به دانش‌آموزان آموزش‌های پیشگیرانه داده شود. امروزه دسترسی نوجوانان و جوانان به فضای مجازی به خصوص تلگرام زیاد شده و دشمن می‌خواهد به راحتی و با کمترین هزینه هویت فرهنگی و اجتماعی کشور را نابود کند، لذا باید با آموزش‌ها و آگاه‌بخشی‌ها، مردم را مطلع کرده و نگذاریم دشمن به اهداف شوم خود برسد، همچنین رسانه‌های اجتماعی و گروهی نیز باید بیشترین به این حوزه بپردازند تا شاهد کم شدن معضلات اجتماعی به ویژه اعتیاد در بین جوانان باشیم.
اجتمام*1724* 9136
خبرنگار: فرزانه جلالیان * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید