تشکیل پرونده سیل علی آباد به منظور بررسی کارشناسی علل حادثهبراساس اعلام دادگستری به ایرنا هادی هاشمیان روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دهنه زرین گل علی آباد به همراه دادستان گرگان، اظهارداشت: این پرونده همچنین به منظور رسیدگی به تخلفات احتمالی مدیران دستگاه ها در حوزه این حادثه در دادسرای علی آباد تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه از دادستان علی آباد خواسته ایم، نظر کارشناسان اهل فن را اخذ کند، افزود: با کسانی که تخلف یا سهل انگاری آنها سبب بروز خسارت سنگین مالی و جانی در این شهرستان شده است، برخورد قانونی خواهد شد.
رییس دادگستری گلستان همچنین با انتقاد از طولانی شدن جستجو برای پیکر مفقود شده حادثه سیل این شهرستان ، گفت که باید تجهیزات و نیروهای متخصص در این بخش به کار گرفته شود.
به گزارش ایرنا براثر بارش شدید باران روزهای پنجشنبه و جمعه در شرق گلستان و جاری شدن سیلاب در علی آباد، یک خانواده سه نفره اهل خان ببین در دهنه زرین گل این شهرستان دچار حادثه شدند که پیکر دو نفر (مادر و فرزند) تاکنون پیدا شده و تجسس برای آگاهی از سرنوشت نفر سوم (پدر خانواده) همچنان ادامه دارد.
بر اثر این بارش ها در یکی از روستاهای بخش مرزی داشلی برون شهرستان گنبدکاووس نیز یک نفر کشته شد.
این بارش ها و سیلاب حدود یکهزار و 440 میلیارد ریال خسارت به بخش های مختلف مناطق شهری و روستایی گلستان وارد کرده است.
استان مرزی گلستان واقع در شمال کشور جزو استانهای سیل خیز به شمار می رود که همه ساله و بویژه در مرداد ماه سیل و خسارت های آن را تجربه می کند.
این استان یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت دارد که نیمی از آنان روستا نشین بوده و زندگی بیشتر آنها از طریق کشاورزی تامین می شود.
1648
تنظیم: پری سالارنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید