بیش از 26 میلیون کارت ملی هوشمند تاکنون صادر شده استبه گزارش ایرنا ، حمید درخشان نیا عصر دوشنبه در آئین راه اندازی سامانه کارت ملی هوشمند به همکاری خوب مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اداره ثبت احوال کشور اشاره کرد و گفت: این همکاری سبب شد تا امکان ثبت نام کارت ملی هوشمند در کیش برای جمعیت حدود 40 هزار نفری فراهم شود.
وی هدف از این اقدام را تکریم مراجعان و سهولت در امور عنوان کرد و افزود: نخستین ایستگاه ثبت نام برای کارت ملی هوشمند امروز در کیش راه اندازی شد و بزودی این امکان ایجاد می شود که ثبت احوال کیش تبدیل به اداره شود و مردم بتوانند از خدمات صدور شناسنامه و سایر خدمات همچون کارت ملی برخوردار شوند.
معاون وزیر کشور اظهار کرد: از دو سال قبل که کار صدور کارت ملی هوشمند آغاز شده است تا کنون موفق به صدور بیش از 26 میلیون کارت شده ایم.
درخشان نیا جمعیت واجد شرایط بالای 15 سال برای دریافت کارت هوشمند را حدود 62 میلیون نفر عنوان کرد و افزود: امیدواریم این طرح ملی تا پایان سال 97 به اتمام برسد و تمامی واجدان شرایط کارت خود را دریافت کنند.
رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه کارت های ملی موجود تا پایان سال جاری اعتبار دارند از هموطنان خواست تا هر چه سریع تر ثبت نام خود را در سامانه انجام دهند.
وی در مورد اینکه ثبت نام در تمامی کشور انجام می شود ؟ گفت: با همکاری شرکت پست جمهوری اسلامی تا اوایل مهر ماه امسال حدود 800 ایستگاه ثبت نام کارت ملی هوشمند را راه اندازی می کنیم و امکان ثبت نام برای روستاها نیزفراهم خواهد شد.
به گزارش ایرنا، سازمان ثبت احوال از نهادهای دولتی زیر مجموعه وزارت کشور است که وظیفه جمع‌آوری اطلاعات اساسی چون زاد و ولد، مرگ و میر، ازدواج و صدور مدارک هویتی همچون شناسنامه را بر عهده دارد.
پیش از راه اندازی این سامانه کیشوندان برای امور مربوط به صدور، تعویض و عکسدار شدن شناسنامه، صدور کارت ملی هوشمند مجبور به سفر به بندرلنگه بودند.
این مراسم عصر امروز با حضور امام جمعه، مدیرعامل منطقه ازاد کیش (معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)،سخنگوی ثبت احوال کشور، مدیر کل و معاونان ثبت احوال استان هرمزگان، معاونان سازمان منطقه آزاد کیش، روسای سازمان ها، ادارات و دانشگاه ها، فرماندهان نظامی و انتظامی در ساختمان معاونت اجتماعی و فرهنگی برگزار شد.
1630*1641/ خبرنگار : مریم زبان دان – انتشار دهنده : علی شریفیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید