امین زاده: کار بسیار سختی در حوزه حقوق شهروندی داشتمبه گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، الهام امین زاده عصر امروز(چهارشنبه) درمراسم معارفه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و دستیار جدید ریاست جمهوری در امورحقوق شهروندی درنهاد ریاست جمهوری اظهارکرد:« من دو پست مهم در رابطه با معاونت امور حقوقی ریاست جمهوری و امور حقوق شهروندی داشتم که تلاش های زیادی در این دو بخش انجام دادم».
وی ادامه داد: املاک دولت را بهبود بخشیدم، بیمارستان ها، مدارس و ورزشگاه ها که باعث زمین خواری شد بهبود داده شد، در راستای عدم تطبیق مصوبات با قوانین نیز اقدامات جدی انجام دادم.
امین زاده افزود: افزایش تعامل با دو قوه، بهبود فضای کسب و کار، حذف قوانین مزاحم از فعالان بخش خصوصی و اقتصادی، حل و فصل پرونده های حقوقی ، نظارت بر اجراب قانون اساسی، حل رایگان اختلافات دستگاه ها و تلاش برای قضازدایی، تهیه و تدوین حقوق شهروندی نگارش و تدوین برنامه حقوق شهروندی از برنامه های اصلی در این دوره بود.
وی اضافه کرد: سند حقوق شهروندی نیز براسا اصل 134 قانون اساسی، برای ارتقای کرامت انسانی تدوین و به هیات وزیران ارائه شدو در کنار ساماندهی امور حقوقی مباحث حقوق شهروندی را پیگیری کرده و اولین ماموریت ما نهایی شدن منشور بود.
امین زاده ادامه داد: به همایش، کار گروه و بسته فرهنگی اکتفا نکردم و از شعار و سیاست زدگی فاصله گرفتم و عملگرایی را سرلوحه کار خودم قرار دادم.
وی با بیان اینکه رئیس جمهوری به فربه نبودن دولت تاکید جدی داشتند، گفت: بدون اینکه نهاد ریاست جمهوری را فربه کنم و بدون هیچ ساختار و بودجه ای، این ساختار غیر رسمی را تشکیل دادم.
وی به برخی از برنامه های حقوق شهروندی اجرا شده در مدت یکسال فعالیت خود اشاره کرد و افزود: اجرای گفتمان حقوق شهروندی در یک محیط سالم، ورود مباحث حقوق شهروندی از مهرماه امسال در قالب دوواحد درسی، بررسی آثار فاخر سینمایی، بسته حقوق شهروندی برای دانش آموزان، تدوین و تالیف مجموعه حقوق شهروندی و قوانین پشتیبانی جلد اول از برنامه های امور حقوق شهروندی بود که برخی از آنها اجرایی و برخی دیگر فرصت اجرا نداشت.
در این مراسم از خدمات الهام امین زاده تقدیر، شهیندخت مولاوردی به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی معرفی و معصومه ابتکار به عنوان معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری معرفی شدند.
اجتمام *1724* 7268
خبرنگار: مهناز بیرانوند * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید