استاندارخراسان شمالی:۹میلیارد ریال برای ایجاد ۳پست قرنطینه استان تصویب شدبه گزارش ایرنا محمدرضا صالحی روز چهارشنبه در همایش روز ملی دامپزشکی در خراسان شمالی اظهارکرد: اداره کل دامپزشکی استان باید در حفظ ذخایر ژنتیکی نقش اساسی داشته باشد.
وی در ادامه اظهار کرد: زمین پیست اسب دوانی روستای علی آباد در مرکز استان باید تعیین تکلیف شود.
استاندار خراسان شمالی گفت: پیست اسب دوانی در جایگاه خودش بررسی شود که زمین مرتبط با اداره کل راه و شهرسازی و یا ارتش است تا این پیست راه اندازی شود.
وی با بیان اینکه کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام از اولویت های اداره کل دامپزشکی در این استان است افزود: برای داشتن انسان سالم در حوزه کار و فعالیت و ارتقاء جامعه باید به دام توجه ویژه ای داشته باشیم و برای سلامت آحاد مصرف کنندگان و امنیت غذایی جامعه از حوزه دامپزشکی حمایت کنیم، دامپزشکی در تحقق اقتصاد مقاومتی می تواند بسیار به ما کمک کند.
وی در ادامه همچنین به مقایسه دولت دهم و یازدهم پرداخت و گفت: کندوی زنبور عسل در استان از ۷۹ هزار به ۱۶۸ هزارکندو، جوجه ریزی از ۱۵میلیون قطعه به ۳۱ میلیون قطعه و واکسن مصرفی از ۷۵ میلیون دوز به ۹۳ میلیون دوز رسیده است.
صالحی افزود: یکی از اقداماتی که تا پایان سال در خراسان شمالی انجام می شود این است که هر یک از شهرستان ها یک روستا را به عنوان روستای سبز معرفی کنند که از توانمندی های همان روستا برای توسعه آن استفاده می شود.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
ع/ ۶۰۴۲ انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید