ادارات حق مردم دردمند خوزستان را پایمال نکنندبه گزارش ایرنا پروانه ولوی پنجشنبه در نخستین همایش حقوق شهروندی خوزستان که با حضور دستیار ویژه رییس جمهوری در حقوق شهروندی در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه امیداریم این همایش نقطه آغازی برای اجرای کامل حقوق شهروندی باشد اظهارکرد:رییس جمهوری در سال 1395 منشور حقوق شهروندی را به طور رسمی وارد عرصه اجتماعی کرد و پس از آن تمام استان ها ملزم شدند که حداکثر توان خود را برای تحقق حقوق شهروندی بکار گیرند.
ولوی با تاکید بر اینکه هیچ برنامه ای بدون در نظر گرفتن مباحث علمی در این حوزه صورت نمی گیرد افزود: بالغ بر هشت شهر بزرگ و چندین شهر کوچک خوزستان با کمک ‌اساتید دانشگاه، نخبگان و اعضای هیات علمی برای اجرای منشور حقوق شهروندی نیاز سنجی شده اند تا بتوانیم نیازهای خوزستان را به صورت اصولی شناسایی کنیم.
نماینده استاندار خوزستان در حوزه امور شهروندی، با اشاره به اینکه مردم خوزستان حق بزرگی به گردن انقلاب اسلامی دارند افزود: اگرچه اقدامات خوبی صورت گرفته اما همچنان جای کار بسیاری وجود دارد. به دنبال نهادینه کردن این فرهنگ هستیم که ادارات و دستگاه ها به حقوق شهروندان احترام کامل بگذارند.

** تعرفه گرمسیری قیمت آب خوزستان در تمام طول سال اعمال شود
رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان خوزستان نیز در این همایش خواستار محاسبه قیمت آب مصرفی استان با تعرفه مناطق گرمسیری در تمام طول سال شد و گفت: باتوجه به شرایط آب و هوایی و درگیر بودن مردم با پدیده گرد و غبار، مصرف آب در خوزستان چند برابر است از این رو درخواست داریم تعرفه مناطق گرمسیری برای خوزستان از 6 ماه به تمام طول سال افزایش یابد.
علی محمد رحمانی زاده یکی از مهم ترین مشکلات مردم کلانشهر اهواز را مسایل مرتبط با شهرداری و خدمت شهری دانست و افزود: وظایف انجمن حقوق شهروندی در راستای احیای حقوق شهروندی است از این رو پیگیر مطالبات و مشکلات مردم هستیم.
وی گفت: به دلیل پدیده گرد و غبار و افزایش مشکلات ریوی، استاندار خوزستان پیگیر ساخت یک بیمارستان تخصصی ریه هستند اما یکی دیگر از مشکلات بخش سلامت در خوزستان کمبود پزشکان متخصص ریه است.
وی با اشاره به اینکه در سال 1388 مجلس شورای اسلامی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان را به تصویب رساند ادامه داد: هم اکنون در تمام کشور حدود 300 انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان فعالیت می کنند.
بنابراین گزارش، نخستین همایش حقوق شهروندی استان خوزستان امروز با حضور شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رییس جمهوری در امور شهروندی در استانداری خوزستان برگزار شد.
9887/ 6037
خبرنگار: ندا رضاپور ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید